cvikra

Proč se stále rozsvěcuje světlo, i když ve sklepě není žádný pohyb?

po namontování světel s pohybovým čidlem do sklepa sice fungují, ale po zhasnutí se samovolně opět rozsvítí, i když tam není zrovna žádný pohyb

Nejlepší odpověď
Edison

Stačí pohyb různě terplého/studeného vzduchu, případně reakce na na světlo, pokud je spínač vybaven i detektorem světla. Na čidle jsou nastavovací prvky, ty je třeba dobře nastavit. Bývá tam citlivost a doba svícení bez pohybu. Rovněž některá čidla mají dvoj i trojzónu, pro eliminaci pohybu malých zvířat. Je tedy potřeba dobře nastavit i polohu čidla.

Další odpovědi
jáára

Souhlas Edisonem, eště přidám možnost „vysoká vlhkost“ prostředí.