annas

Proč se stal slavným strýček Sam?

Slova písně, kterou jsem nedávno zaslechla.
„Hladový, ale šťastný akorát.
Strejda Sam …“

Nejlepší odpověď
vagra

V průběhu tzv. druhé války USA za nezávislost v letech 1812 až 1815 byli vojáci na britské frontě zásobováni poměrně štědrým proviantem. Jeho dodavatelem byl Samuel Wilson, kterému se v městečku Troy, kde působil, neřeklo jinak než strýček Sam.
Bedny s potravinami pro armádu tehdy označoval písmeny U. S., tedy United States, ovšem vojáci v nich viděli počáteční písmena strýčkovy přezdívky – Uncle Sam.
Žertéři z městečka Troy, kteří Samuela Wilsona znali, vehementně prohlašovali, že jedí konzervy nikoli od Spojených států, ale od strýčka Sama.

Zdroj: zkráceno z-http://www.mi­nutasencyklope­dii.cz/index.php?na­zev=20&minuta=364