annas

Proč se stal netopýr symbolem různých pověr?

Jde přece o užitečného tvora, který zkonzumuje značné množství hmyzu?

Nejlepší odpověď
iceT

Nevim,ale zkusim to-asi pro svuj nezvykly vzhled,neobvykly zpusob zivota,vypada jako okridlena mys,a nekomu se zdaji nektere druhy primo odpudive.
Kdyz se na ne chodim divat do zoo,zdaji se mi roztomili,venku jsem zadneho jeste nevidela.

Další odpovědi
anonym

To bude to poslední – užitečnost.
Už jste si netopýra chytila a prohlédla zblízka?
Každá doba má své netopýry.Dříve se to všude hemžilo jezinkami,vod­níky,hejkaly – mračna tvorů,kteří existovali jen v hlavách lidí.
Dnes – třeba ufouni. Slušný politik.
Ale UFO – to asi obecně nebude jen sci-fi.
Těžko jsme sami.

kapka

Už jsem několikrát byla na moc hezké akci „Noc pro netopýry“.
Proti netopýrům nic nemám, naopak jsou zajímaví. A když nám za soumraku lítají kolem domu, tak je ráda pozoruji.

morče

Že netopýr je symbolem různých pověr si hlavně dost vymysleli sami lidé a pak sami tomu uvěřili.Já jsem držela malého netopíra v ruce,spadl matce zezad a tak jsme ho pak vrátili matce a každý večer krásně lítaj,je pěkné je pozorovat.Příroda je nádherná ale musíme se kní taky dobře chovat,nebo všecno zničíme

annas

Kapko, já jsem netopýra venku neviděla, nepamatuji. Jen v jeskyni.