bolak

Proč se srdce kreslí takhle…?

http://www.fa­tym.com/stora­ge/200808242234_srdce03­.jpg

když ve skutečnosti vypadá takhle > https://encrypted-tbn2.gstatic.com/i­mages?q=tbn:AN­d9GcQeqiE6kfZez­djNGNakmssXgUF­pGG9aDU5tKS4-JZpbER-b1srA

Nejlepší odpověď
annas

Už jsem odpovídala v minulosti.

"O původu znaku:
Původ znaku ♥ je zajímavý. Souvisí s listem břečťanu, vyobrazeném na prehistorických malbách dávno zapomenutých kultur. Ten dal vzniknout symbolu červeného srdce. Tento symbol nalézáme v nejstarším řeckém i římském umění – zejména na vázách – zobrazující jak fyzickou tak psychickou věčnou lásku, která vydrží i po smrti. O konečnou transformaci ze zeleného listu do známého červeného srdce se postaral středověk a především evropská milostná literatura.

Další z výkladů ♥ je, že představuje stylizované fíkové listy. Ty se v 2. tisíciletí př. n. l., později společně s listy břečťanu objevují jako dekorace na vázách a mínojských freskách.

Symbol ♥ se ujal jako metafora lidského srdce teprve mezi 13. a 16. stoletím. "

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Srdce_%28­symbol%29

Další zdroj, který je uvedený v původním odkazu = stránka nebyla nalezena.
Doplňuji:
Jak jsem napsala, původní zdroj nejde otevřít, a proto jsem našla jsem jiný.

"Pra-předlohou symbolu byl malý lístek břečťanu
Původní forma symbolu srdce byla odvozena z listu břečťanu, jenž se ve starých dobách orientálních kultur používal jako ozdoba. Objevuje se na amforách a jiné lakované keramice už od roku 3000 před naším letopočtem. Postupně se dostal do Evropy, kde jej převzali Řekové a později Etruskové a Římané.
Na řeckých vázách ho lze najít v podobě stylizovaných výhonků révy a často se dává do souvislosti s bohem vína Dionýsem, který představuje vášnivé a smyslné prvky lidského života. Takže už v raných dobách byl nositelem různých významů. Ve 4. století našeho letopočtu se používal v Efezu jako znak pro nevěstinec.

Ušlechtilá stránka jeho významu vnikla tehdy, když se začal břečťanový list používat při výzdobě hrobek. Jelikož je břečťan velmi odolná a trvalá rostlina, sloužil jako dokonalá představa lásky a vzpomínek, které „jdou až za hrob“.

Některé zdroje tvrdí, že způsob, jakým břečťan roste těsně při svém hostiteli, představuje milující oběť a oddanost. Proto se začal břečťanový list objevovat na řeckých a římských náhrobních kamenech a na raných křesťanských hrobech v katakombách jako symbol věčné lásky."

Změna zeleného listu na červené „karetní“ srdce pak trvala ještě několik staletí. Lví podíl na tom mají středověká literatura a dvorská láska. Inspirováni starověkými ilustracemi dali klášterní ilustrátoři zelenému listu novou barvu – červenou. Na obrázcích zachycujících zamilované páry se začíná objevovat strom života s listy ve tvaru srdce a v barvách krve a lásky, což dává symbolu fyzičtější význam. To vydláždilo cestu pro konečné převzetí listu za symbol srdce.

Ovšem to nejzajímavější na tom je, že přeměna tohoto srdcovitého listu na symbol lidského srdce byla způsobena nedostatkem anatomických znalostí."

Více http://www.vel­kaepocha.sk/20121113­20311/Symbol-srdce-jeho-vznik-a-vyvoj.html

Další odpovědi
manon

Ten tvar je odvozený od tvaru listu (ne od skutečného srdce) a více zde třebas: http://www.po­hodovazena.cz/2216/proc-je-srdce-symbolem-lasky/

anonym

A nebo podle způsobu kopulace šídelek páskovaných.
Doplňuji:
Tady ten tvar ještě není tak znát, ale jiný jsem nenalezla.
http://www.gym­ta.cz/kabinety/kab_bi­ologie/videoa­tlas/hmyz/ne/005-sidelko-paskovane-kopulace.jpg

Reuef

protoze to nekdo zjednodusil ?

anonym

a jak vypada to moje : zlomene srdce ?
:(

  • iv-

bolak

ty sis ho zlomila? tak to ti tam zřejmě prorostly skrz nějaký kosti, jinak nevim..

manon

bolak: Sama si ho nezlomila určitě – někdo jí ho zlomil a takové zlomené srdce, nic moc – obě půlky bolí za celé!! a vypadá asi takto nějak: http://www.you­tube.com/watch?v=vvMPlY9­Fi9Y

anonym

diky manon ! :) presne takhle vypada … !
a predstavte si, ze me ho zlomil mistni Doktor !
:)
no, a pak se nemstete !

  • iv-

manon

Jestli já to netušila… :)

johana 56

Manon mate pravdu,bolí celé.
Ale „jen pro jedno kvítí slunce nesvítí“, vždy je naděje,že to nejlepší a nejkrásnjší teprve někde klíčí.

manon

johana 56: Jojo, ještěže je na světě kvítí jako smetí :)
A nevykejte mi tady všechny, nebo začnu taky :)

anonym

ja tykat neumim .. opravdu .. ( koho neznam ) .. nekecam … :( -iv-

johana 56

Ani já ne,je to pravda.
Manon,v tom dnešním svtě ale mám dojem,že toho smetí začíná být víc než kvítí..

anonym

.. jeste , ze jsme tady my .. takova pekna , povedena kvitecka … a ty bodlaky tady pekne semeleme ! :)

  • iv-

johana 56

..I pěkná povedená kvítečka,např­.růže,dostala do vínku trny na svou obranu.Občas je musí použít!