ptáč

Proč se spínací tranzistory používají v koncových zesilovačích?

Vím, že jsou křemíkové, to umím vyměnit za náhradní s podobnými parametry, pokud už to bylo kdysi doporučeno mým učitelem. Není mi jasné, co se myslí tím spínací, to jsou podle mě koncáky s chladičem. Tam se nic nespíná.
(Unitra M2405S) Mohu po úpravě přehození připájení E a K použít PNP, ale kde je shánět.

Nejlepší odpověď
lexx

spínací a výkonové trandy jsou si podobné, to neřeš, v době vzniku tohoto magiče nebyla nabídka tuzemských dílů to co dnes o dovozu škoda mluvit, stát neměl devizy na nákup z ciziny a práskli tam co bylo po ruce, fungovalo to

Další odpovědi
dr.luha

Existuje dost velký výběr podobných typů, tak proč předělávat NPN na PNP. Musely by se otočit i elektrolyty a vyměnit i malé budící tranzistory.

ptáč

dr.luha@, přestávám tomu rozumět, otáčet ellyty, až kam?