dmatejek777

Proč se sluchátka rozlišují na levé a pravé ucho? Má to nějaký význam?

Nejlepší odpověď
Dochy

Protože jsou stereo. U normální muziky a poslouchání rádia by ti to zas tak nevadilo. Pokud bys byl fajnšmekr tak možná. A pokud budeš hrát hru, kde i zvuky jsou dělány tak aby hráči pomáhali v orientaci, tak bys prohozená sluchátka asi brzo rozšlapal.

Další odpovědi
led

Sluchátka sa vyrábajú v stereo variante. To znamená hudbu aj zvuk vnímate priestorovo – plasticky. Napríklad u klasickej – vážnej hudby rozdelenie hudobných nástrojov spadá do určitých pravidiel – sláky vpredu husle vľavo, viola a čelo vpravo, dychy stred a vpravo, bicie vzadu. Ak by ste si prehodili „uši“ mali by ste pocit, akoby ste sedeli chrbtom k orchestru, pri mono verzii zase sa stráca tá plastika hudby.
Pri herných sluchátkach ak si nasadíte sluchátka naopak sa môže stať, že nepriateľ vystrelí zľava, keď ho vidíte vpravo a výsledok Game over…

Mia.F

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ste­reo

Většinou také sluchátka bývají sluchátka opačně tvarovaná, aby správně sedly na levé/pravé ucho.

zjentek

sluchátka dnes bývají často anatomická ,)

mixman

Protože většina zaznamenaného zvuku ( ať už muzika na jakémkoliv nosiči nebo i zvuky a doprovodná muzika u her na PC a jiných přístrojích ) je od jisté doby ( 50. léta minulého století ) zaznamenávána stereofonně – tedy ve dvou kanálech levém a pravém ve snaze poskytnout věrný prostorový zvuk dané události ( např. hudební koncerty ). Drobnou nevýhodou je horší vyjádření předozadního směru, ale to v současnosti řeší vícekanálový záznam prezentovaný především na domácích kinech. Existují v současnosti i sluchátka pro prostorovější poslech. Je to umožněno jejich speciální konstrukcí a osazením více jak jedním akustickým systémem v každém sluchátku ( mušli ).
Doplňuji:
A samozřejmě ve stereu vysílá i rádio na VKV rozsahu ( nebo v PC ) stejně jako televize.