Proč se slaví kulatiny až od 40 a následně 50, 55 a více?

Přece jsou i 20, 30 let. Proč se neslaví 33 „kristovy léta“.

Nejlepší odpověď
briketka10

u nás se slavily všechny kulatiny i ty dvacetiny a kristovy léta snad nejvíc..
pak už to jde z „kopce“ :D
Doplňuji:
to né, nemyslela jsem na Krista, ale kámošky pak říkaj, že už patříme do hrobu apod.
ale vždy se stejně opijem a zasmějem :D

Další odpovědi
hanulka11

Každý to má asi jinak -slávíme u nás všechny narozeniny …a jednou- to jsem měla kulatý , snad podle písničky poznáte kolikátý./je to v závěru/… pustila jsem si v práci rádio nic netušíc a najednou hráli pro mne …jen pro mne ..... Už mi lásko není dvacet let…měla jsem oči plné slz a nebyla potřeba žádná oslava, jen to že si na mne známý vzpomněl moc potěšilo

anonym

Ty roky před čtyřicítkou se berou jako mladý a v těchto letech málokdo umírá.Od čtyřiceti let výš se už slaví, protože jsou případy, že lidi umírají v těchto letech.Takže každý (já nevím jak ostatní, ale já ano) slaví, protože se dožil takového věku a neví, zdali se dožije dalšího jubilea.I ve svém příbuzenstvu mám případy, že se nedožili ani padesátky.

anonym

Ale ano, slaví, proč by ne? Ale o těch Kristových letech, to teda slyším prvně,e by se měly slavit

terry

Jak kdo. My jsme slavili 🙂

Damiana

My slavíme každý rok. Kulaté nebo ne, to je fuk. Slyším prvně, že se slaví až od čtyřicítky, to bych se ještě načekala…:-))))
Manželovu „pajdu“ jsme ale slavili poměrně bouřlivěji, to je fakt. 🙂

anonym

lahny 40 je mladík (průměrný věk je 70),
briketka10, po 33 to jde ještě nahoru. Ale souhlas. Ve 33 let byl Kristus ukřižován, tak asi proto.

anonym

SMV opravdu se říká kristova léta, značí to 33 let.