orestez

Proč se silnice v polích, rovných obilných lánech klikatí?

Nejlepší odpověď
dudu

Protože vznikaly daleko dříve než došlo k rozorání mezí a vytvoření družstevních lánů.

Další odpovědi
Kepler

Protože traktorista, nebo vozka s koňmi, který tu silnici založil, byl téměř vždy zhulákaný, nebo byl pidlooký.

autacek

Dřív vznikaly často cesty na rozhraní jednotlivých pozemků, tedy jednu cestu mohli užívat jak vlastníci pozemků vpravo, tak vlastníci pozemků vlevo. Každému to ukrojilo jen polovinu z toho, kdyby měl cestu jen na svém. Některé cesty s začali využívat více, jiné méně, dnes ti pozemek klidně stát vyvlastní a postaví cestu na přímo.