Frogman

Proč se semestry na VŠ nazývají zimní a letní místo podzimní a jarní?

Nejlepší odpověď
Drap

Je to zvyklost a tradiční ukončení v zimě a v létě.

Další odpovědi
Kepler

Asi proto, že zimní semestr začíná v říjnu a končí v zimě a letní semestr lze ukončit v krajním případě až v září (děkanský termín zkoušky). Tedy pokud se to nezměnilo.

annas

Původ slova semestr je z latiny – ze semestris (šestiměsíční): sex (šest) a mensis (měsíc). Letní semestr – končí v létě, zimní semestr v zimě.

Jet o akademický termín, který se používá při rozdělení školního roku na vysoké škole.

Není to ve všech zemích stejné. studium se dělí na

Semestry – šestiměsíční – obecně se vylučující letní nebo lednové termíny, pokud existují, a tak může trvat 12 až 20 týdnů

Trimestery – ('tříměsíční) rozděluje akademický rok na tři období, oddělené přestávkami.

Quarter – čtvrtletí – je akademické období asi 12 týdnů. Akademický rok rozdělený na čtvrtiny přiděluje na letní období stejné množství času jako na podzim, zimu a jaro. Termíny quadmester a quadrimester se zřídka používají k popisu tří- nebo čtyřčlenného systému

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Academic_term

Odvíjí se z latinského školského systému. V odkazu najdete jednotlivé země, které používají různé systémy.