Henry

Proč se SEDMIKRÁSKA CHUDOBKA tak jmenuje

  1. Kterých „sedm krás“ bylo podnětem k pojmenování sedmikrásky_
  2. Proč je druhé jméno sedmikrásky chudobka?

Nejlepší odpověď
Mandarinka

  1. Tuto něžnou, dobře známou rostlinu můžeme nalézt na téměř každém trávníku. Jméno sedmikráska je trefné, neboť tato rostlinka je opravdu krásná po sedm měsíců v roce. Ale ani těch sedm měsíců jí někdy nestačí. Za příznivých podmínek může vykvést už v únoru a na druhou stranu pokud v prosinci ještě není sníh, mohou se někteří otužilí jedinci rozhodnout k tvorbě květů i během této chladné roční doby. Přesto však nejvíce kvete v květnu a červnu. V zahradách a parcích se pěstuje v mnoha rozličných kultivarech jako okrasná trvalka.
  2. Chudobka je pouze lidový název.

Zdroj: http://www.kve­tenacr.cz/deta­il.asp?IDdeta­il=287

Další odpovědi
alenka901

lidový název