Avatar uživatele
anonym

Proč se poškozují převážně dívky?

U Pajeniny otázky jsem četl odpověd ivzez, která napsala, že u chlapců sebepoškozování formou řezáním ještě neviděla. A já osobně taky ne. Převážně jde hlavně o mladé dívky. Proč tomu tak je? Je mi jasné, že i někteří chlapci tohle mohou praktikovat, ale nikdy jsem nic takového neviděl, vždy jen u dívek.

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, aliendrone, Annemone, Pajena před 2026 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Rob15

Protože jsou povahově slabší a citlivější. Když chce kluk udělat sebevraždu, většinou jiným způsobem. Skočí z mostu, oběsí se nebo něco podobného. Těm holkám jde jen o pozornost.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… dívky se neřežou, neznám žádnou (a nikde jsem ani neviděl), jen slepice … a volové … to musí bejt adrenalin …

… Pajeno, vážně začínám uvažovat o výchově tvých rodičů … o tobě už ne, ty jsi se zaškatulkovala sama …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arne1

Protože kluci už nechodí na vojnu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nerad bych tě zklamal, ale i chlapi jsou takoví. Statistiku rozdělenou podle pohlaví u poškozování jsem žádnou nenašel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Nevím, proč to dělají převážně dívky, vím jen,
že jsem se s tím u chlapců nikdy nesetkala.

Napadá mne, že dívky mohou být „křehčí“,
neumějí se „poprat“ s tím, co je trápí, a proto volí „únik“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

No, myslím, že babuchen jsou emotivnější, víc věci prožívají a více se jim poddávají oproti chlapům. Navíc [obvykle] mnohem víc komunikují (breptají/drbou) a tohle je možná poněkud „neobvyklý způsob komunikace“ jak někomu něco říci… ;) :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pajena

Jako hodně holkam se líbí když jsou pořezané , někdo to bere jako Emo styl ale jiní tím zahánějí bolest , znám i kluky co se řežou . Máme takovou super skupinku kde jsou i kluci a taky se řežou zahání to psychickou bolest … Je to strašně super

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Protože je rodiče málo řezali.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Drape to je mi jasné. Ale z vlastních zkušeností se řežou hlavně dívky. Alespon na to nejvíce upozornují. Je to především u mladé generace. Dnešní děti 13–17.

před 2026 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pajena

Také mám skupinu kde jsme holky a kluci 13–15 a řežeme se , je to strašně super zahání bolest

před 2026 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Jak můžete bolest zahánět jinou bolestí? Však ted vám to nepříjde ale počkej za 10 let. Budeš dospělá a budeš litovat toho, že máš zohavené tělo a ty jizvy ti už nikdo nevymaže. Kromě toho Emo styl není o řezání! Emo styl je o hudbě a stylu oblékání a líčení! Jak se několik let při své práci pohyboval kolem různých dětí i mladých. Takže něco o tom vím.

před 2026 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pajena

Je to úplně normální zahanet bolest psychickou tou fyzickou

před 2026 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Pajeno,
není normální psychickou bolest zahánět bolestí fyzickou. To je „útěk“, zbabělost.

Normální je se problému postavit čelem a začít jej řešit.

Zamysli se → pokud si způsobíš fyzickou bolest, odvedeš na chvíli pozornost (=útěk) od psychického trápení jinam. Ale to, co tě trápí, tím nezmizí, zůstává to s tebou dál. Proto nemůže být útěk řešením.

před 2025 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

To teda v žádném případě není normální! Normální člověk to nedělá. Normální člověk se sakra zvedne ze dna a snaží se problémy řešit. případně jde za psychologem nebo psychiatrem. Psychicka bolest se dá lečit antidepresivy ne řezanim!

Tohle na mě nehrajte. Je mi jasné že řezáním na sebe jen upozonujete aby si vás lidi všimli! Ale věřte nebo ne ale lidi vas maji radi i když si to nemyslíte!

Ale co dělejte si co chcete. V 15ti máte už rozumu dost na to abyste věděla co děláte a přemýšlela nad následky. Ale jednou toho budete litovat, to mi věřte. Plakat sem ale už nechodte.

před 2026 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… a v hlavě máte co ??? … nasr*no ???

před 2026 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Mc Merkurion >>škoda že v diskuzi nejdou palce či hvězdy, hned bys ode mne obdržel! ;) :)

před 2025 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek