Kadivoun

Proč se s vikingů stali lidi s 21 letým trestem pro breiveka?

Kdy skončily vikingové a proč jsou tak malé tresty v Norsku? Odkaz na historii?

Odpovědi
Nerevarin

Malé tresty jsou zde zřejmě kvůli tomu, že kriminalita v této zemi nebyla nikdy moc vysoká a tak nejsou na takové případy připraveni. Navíc v tom může být i filosofie, že pokud se má člověk napravit a vrátit do společnosti, dlouhý trest či špatné podmínky ve vězení nepomůžou k tomu, aby se zločinec polepšil.

Jak skončili vikingové nevím, pořád jsou zde jejich potomci. Expandovali všude možně, ale ve středověku byly vikingské či jiné pohanské kmeny a jejich území pohlceny křesťanstvím.

gecco

Společenským vývojem se původní civilizace více ´zcivilizacova­těly´…
U nás už taky neutínáme ruce zlodějům a netopíme podvodníky v řece…
Škoda…
😉