autacek

Proč se s oblibou hned neuvádí jména pachatelů teroristických či rádoby neteroristických či­nů?

dnešní příklad:

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/446841-ridic-narazil-do-dvou-autobusovych-zastavek-v-marseille-jeden-mrtvy.html

Nejlepší odpověď
Arne1

Protože občanská práva zločinců jsou v naší společnosti nad právy obětí.

Další odpovědi
Kryšpín

Poněvadž lůza z ulice by mohla vzít zákon do svých rukou

dubraro

Protože nejsou hned známá. Teprve až teroristu dopadnou nebo identifikují, mohou říct, kdo to byl.

autacek

dubraro – oni jej již dávno mají, ale jméno i tak zamlčují. To až za pár dnů prosákne, z jaké skupiny byl.

Trochu mi to přijde jako u nás nesmět říct, že byl pachatelem trestné činnosti róm, protože to by byla (asi) diskriminace a měli bychom předsudky, ale nemůžou ani napsat třeba Deméter, či Lakatoš, protože by to bylo každému i tak jasné.