Proč se rosí WC nádoba na splachování?

Nejlepší odpověď
takhlene

Jestli máte na WC docela teplo a napouští se studená voda,tak je odpověď nasnadě.Vlivem studené vody se nádrž rosí.

Další odpovědi
dudu

Nádržka je mnohem chladnější než okolní vzduch obsahující vodní páru. Ta se ploše nádobky vysráží – např. v létě před bouřkou. Rodiče měli v chodbě kameninové schody a matka říkávala „potí se schody, bude pršet“.

hanulka11

Dříve jsme mívali nádobu pouze z plastu a neustále na ní byly kapičky vody jak se na ní srážela . Nyní se vyrábí nádoby uvnitř s polystyrenem které se nerosí .Myslím,že to bude tím jak se dopouští při splachování studená voda a sráží se v teplejší místnosti

pokud nemáte uvnitř „zateplení“ můžete si ho vyrobit ze slabého polystyrenu

zde máte z receptáře návod

http://www.ire­ceptar.cz/pro-kutily/postupy-a-navody/jak-zamezit-roseni-splachovaci-nadrze-zateplenim/