Avatar uživatele
bolak

Proč se rodičům nelíbí když je oslovuju křestním jménem, oni mně přece taky neříkaj „synu“?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 11Pro koho je otázka zajímavá? manon, aramah, kapka, iceT, johana 56, Syd, hanny 2, barnajka, Damiana, Illines, anonym před 4233 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

No tak já pamatuji dobu kdy na vesnici děti svým rodičům a hlavně prarodičům vykaly ! U nás v rodině to tak nebylo, ale docela se mně to líbilo!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Evidentně není tvůj tatík tak liberální jako Homer Simpson. Neslyšela jsem, že by mu Bart říkal někdy tati…
Evropani jsou holt přísnější a zakládají si na těch zbytcích autority, kterou doma vyžadují dodržovat. Rádi tomu říkají tradice. Ale jsou zase jinak „animovaní“.
Nemyslím, že když se lidé v rodině oslovují jménem, které podají hezky a s láskou, že je to na škodu. Je to vždy o přístupu. A o zažitém zvyku. Je dost rodin, kde despotický otec trvá pomalu na vykání, ale sám matku před dětmi oslovuje hůř, než poslední poběhlici…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

U nás doma se říkalo, že Jardů můžu znát spoustu, ale tátu mám jen jednoho. Dnes málokteré dítě vyrůstá s pokrevním otcem, tak těm náhradním se často říká jménem. A naopak mi přijde spíš divné, když se matka s dětmi znovu provdá a školou povinné děti oslovují nového manžela okamžitě taťko…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Já svým klukům říkám „synu“ v případě, kdy následuje kázání za nějaký průser :)
Oslovovat rodiče jménem není obvyklé, ale setkal jsem se s tím už nejednou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Mě by se to taky nelíbilo – nejsem jejich vrstevník a jednak mi oslovování křestním jménem v kombinaci s tykáním navozuje pocit absolutní rovnoprávnosti, stírá to veškerou autoritu jedné strany… což prostě s dětmi nemůže být.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Já říct,otci či matce křestním jménem,dnes zde neodepisuji!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

To se musíte vzájemně domluvit. Jiná možnost neni.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
david22

Řešením je odstěhovat se do Spojených států. Tam je to běžné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Mamku občas ráda oslovuju zdrobnělinou jejího jména, ale samozřejmě za účelem ji nějak poškádlit nebo podobně :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
LůcaDůcaPůca

Jak už je tu zmíněné musíš se dohodnout. V obchodě na mamku volám jedině křestním jménem protože když je tam hodně malých dětí tak na mami vůbec neslyší.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

mosoj: no právě že marta, teda babička, už si zvykla, ale rodiče pořád nějak ne a ne to vstřebat

baghira: no tak jasně, v příapdě že by se rodiče jmenovali třeba karel a ludmila a já je oslovoval vlaďko a josefe, tak pak by to bylo neobvyklý, ale jinak se mi to zdá vcelu normál, rovný s rovným (P2P)

před 4233 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Drap: A tobě by to vadilo? Kdyby ti říkali tvým křestním jménem? Nebo kdyby ti říkali „Drape“?

před 4233 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek