Damiana

Proč se rodí stále více dětí s postižením?

Dívala jsem se na statistiky a je to bohužel tak. Čím to je? Vyšší porodností? Zhoršeným životním stylem a přemírou chemie, kterou do sebe i pasivně cpeme? Přibývá zejména hodně autistů. Jaká je podle vás příčina?

Nejlepší odpověď
annas

Životní prostředí, stres, nekvalitní potraviny uměle dochucované, chemie všude kolem nás, různá očkování = alergie , snížená imunita, často riziková těhotenství s předčasnými porody…

Zajímají-li vás názory maminek dětí s postižením, projděte si
http://www.pos­tizenedeti.cz/con­tent/chtela-bych-se-zeptat-jake-jste-mely-tehotenstvi-porod

Další odpovědi
Sůwa

Jedním z důvodů může být prokročilá věda, která umí zachovat při životě i poškozený plod, který by příroda přirozeným způsobem nenechala dozrát. Srovnej to se sníženou úmrtností kojenců a samovolných potratů a je jasno. Jistě má na to vliv i zhoršené životní prostředí, ale nevidím v tom ten hlavní důvod.

Tomsa

Je to rozhodně více sdruženými faktory (a díky této komplikaci nesdílím optimismus dohledné celospolečenské nápravy, musí se o ni pokusit každý za sebe!!!):

  • z nich nejzávažnější je stres !!! Jednoznačně jej lze vypozorovat v rádoby tzv. vyspělých zemích, významně nízkou porodností, která často ani nenahradí prostou úmrtnost. Lidé nemají čas ani energii mít děti.

Ostatní faktory některé paradoxně především zesilují právě stres.

  • lepší metody a přístroje na odhalování = To co nedávno bylo normální dnes je již postižením. Každý jsme jedinečný a pokud se budeme měřit jedním „normalizačním“ metrem budeme v porovnání s ním postižení všichni a při tom budeme ve svém životě zcela v pohodě fungovat.
  • nekontrolovatelné množství chemie v potravinách, namátkové kontroly jsou hezké ale zachytí jen malé procento. Neexistují dlouhodobé výzkumy, především kombinací používaných látek. Vyhnout se jim zcela nedá, jsou všude. Teprve na základě některých objektivních potíží jimi způsobených začala móda bez barviv a konzervantů. Obal však snese jakýkoliv nápis i nepravdivý!

Zdražování (nebo-li jinak méně práce odvedené za stejné peníze) bere velkému procentu populace tu část, kterou by si mohla připlatit za potraviny lepší kvality třeba bez více chemie.

  • velký nárůst spotřeby tuků a smažených/pečených jídel. Ale také oddělovaných jídel např. šťávy od dužiny apod.. Ty naopak tělu prospívají právě v přírodních kombinacích to znamená jíst celistvé ovoce a zeleninu (těla si na ně zvykala miliardy let). Dle nových výzkumů v Číně (obrovský vzorek lidí 800 mil., právě jsou v procesu měnících se návyků stravování na „západní“ tzn. více hamburgerů namísto rýže a nudlí) má toto největší vliv na spuštění několika druhů rakovin v těle. Američtí výzkumníci tvrdí(dohledatelné na Internetu), že limitní ke spuštění bujení je přibližně 20% zastoupení pečených a tučných jídel ve stravě. Ale ne, že by se měla úplně vynechat, tuky jsou také potřeba.

Závěrem:
O své zdraví je tedy třeba pečovat svědomitěji minimálně do doby, než se nám narodí děti, abychom co nejvíce omezili genetické vady! A to jak o pohodu tělesnou tak o duševní. Pak už je to na další generaci. 😉

quentos

A divíte se? Špinavý vzduch, toxické těžké kovy všude kolem… příroda se mstí, navíc se rození dětí často odkládá na poslední chvíli; postižené děti se ve velké míře rodí matkám nad 40.

ba-rbi

Jednoduchá odpověď: byznys
Zdravé děti nepřinášejí žádné zisky

Zdroj: www.apinuv.ke­kel.cz/2011/cim-to-ten-svet-praskuji/

stela

K tomu bych taky doplnila že jsou budoucí matky nezodpovědné,když v pokročilém věku se ženou do mateřství.To je velké procento kde se rodí nějak postižené děti