hapiky

Proč se říká, že zlato určuje chování lidí?

Když je v televizi nějaký pořad z historie těžby zlata, téměř vždy se toto tvrzení objeví.

Nejlepší odpověď
annas

Zlato hraje významou roli. Je symbolem bohatství, ale peněz, které ho zastupují. Vysoké hodnocení zlata se objevuje nejen ve skutečnosti jako bohatství, dále při oceňování určitých výkonů, co je zlaté, to je nejlepší, má vysokou hodnotu, ale I v přenesném slova smyslu.

Zlatá léta, zlatá mládež, zlaté ruce, zlatá babička. I pomyslné zlato je znakem úspěšnosti.

Jiný má doma zlatou klec, takže vzbuzuje závist a považuje se za důležitého, chytračí. Ale zlaté oči!

Co teprve, když špičkový manažer, dostává (při odchodu) několikanásobek své roční mzdy.Takovému odchodnému se říká "zlatý padák " a počítá se na miliony.

Čeho si mnozí víc váží? Zlata, nebo zlaté rady? Nebo soli nad zlato? Ale jaká je cena soli a cena zlata.? Brzy bude i voda nad zlato.

Z několika příkladů je vidět, že zlato je stále v kurzu. Třeba má pro mnohé magický význam. Co je doma, to se počítá.

Proč zlato určuje chování lidí? Třeba kvůli tomu, že mají jiné morální hodnoty, ale postrádají štěstí, tak se snaží uspokojit jinak … Přece oni na to mají … Někdo je lehce nabyl …

Vždyť i mlčeti je zlato. . Není všechno zlato, co se třpytí.

Další odpovědi
Kepler

Je pravda, že v dobách zlaté horečky ať už v Americe nebo jinde se v celé nahotě obnažoval pravý charakter zlatokopů. Pro některé bylo zlato vším a lidský život ničím.

zjentek

Protože materiálně cennější, lidem běžně dostupná komodita prakticky neexistuje. Bitcoins si v v rukách tak jako zlato neomacáš a chování ti mnohem více ovlivní právě to, na co můžeš fyzicky šáhnout. I kdyby šlo o prostý prsa a byly fakt laciný ;)

dubraro

Zlaté pravidlo umění a vědy:
Kdo má zlato, určuje pravidla.

hapiky

Kepler: Zlato nebylo doménou pouze Ameriky.

Kepler

Jistě, proto jsem napsal …nebo jinde.