Neonka

Proč se říká, že tuk, který se usazuje u otylých lidí na břiše, je ten nejnebezpečnější ?

Doplňuji:
Pokud nestihnu dát body dnes, zítra dopoledne určitě. 🙂

Nejlepší odpověď
iceT

On ten tuk se neusazuje jen pod kůží,ale i kolem vnitřních orgánů a obrůstá je,tudíž je stlačuje a nemohou fungovat tak,jak by fungovat měly.

Další odpovědi
hanny 2

Podle Světového centra pro výzkum rakoviny je zvýšený obsah tuku na břiše výrazným rizikovým faktorem onemocnění rakovinou u žen i mužů.A nemusí to být jen u otylých lidí,u žen je limit 88cm v pase,u mužů o něco více.