JájsemRaibek

Proč se říká, že to dostal natvrdo?

On je nějaký trest naměkko? Dostal 5 let natvrdo.
Jak to vzniklo a proč se to tak říká?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pravomocným rozsudkem jsi odsouzen k dovolené ve tvrdém ubytovacím zařízení a nic s tím nenaděláš. Prostě hned nastoupíš k výkonu trestu. Později se ale můžeš domáhat různými metodami k jeho zkrácení. Když dostaneš podmínku, zůstaneš doma i se svou měkkoučkou manželkou, ale visí nad tebou Damoklův meč. Stačí jeden průser navíc a jdeš sedět, třeba i kvůli prkotině. Je to taková výchovná metoda.

Další odpovědi
marci1

Natvrdo pro mě znamená nemít podmínku (být na svobodě), ale sedět ve vězení, odpykávat si trest. Něco jako: „Sedí na tvrdé pryčně“. 🙂

Dochy

natvrdo – bezpodmínečně, nezvratně.