151kbar151

Proč se říká, že se někdo nechal slyšet, když to řekl a neslyšel to?

Doplňuji:
Hele, vy víte, že když říkám, že to neslyšel, tak jako že mu to nikdo neřekl.

Nejlepší odpověď
annas

Dotaz je nejasný.

Sloveso slyšet má několik významů.
První část znamená, že chce něco říct.

Někdo se (správně) dal slyšet – tzn., že prohlásil před svědky, že chce, aby se i ostatní něco dověděli.

Druhá část? Chybí návaznost – použitý jiný význam slovesa slyšet (neslyšet) – neschopnost (ne)vnímat sluchem.

Doplňuji:
Když neslyšel, tak neslyšel – nikdo mu to neřekl. Opravdu je to zmatený dotaz, přece když něco neslyším, buď jsem hluchá, nebo jsem se opravdu nic nedověděla, tedy neslyšela.

Další odpovědi
Hlada

Nechal se slyšet je jiný obrat pro řekl to.

olda12

Snad logicky by tě to mělo napadnout,ne? Tak za prví se nechal slyšet znamená že to někomu říkal a on ho vyslechl a za druhý když to bereš takhle tak ty když něco říkáš tak se neslyšíš??

hanulka11

konečně mi zavolal-tzn. nechal se slyšet