Proč se říká, že šaty dělaj človeka a ne že prachy dělaj človeka?

Nejlepší odpověď
annas

Proč se tak říká?

1. Šaty – určitě toto rčení přetrvává z minulosti, když se bohatí ssvým oblečením odlišovali od chudých.

Dnes v jistém slova smyslu šaty dělají člověka. Podle oblečení můžeme odhadnout povolání atd. Důležitou roli v rámci etikety hraje oblečení při návštěv divadla, koncertu, různých společenských akcí.

Ale to je jedna stránka mince. Pod vzhledu nelze člověka posuzovat. Šaty nejsou obrazem charakteru. Ale sebedokonalejší model je j jen obalem. To, co je uvnitř, lze takto zamaskovat.. Záleží jak dlouho to potrvá, než člověka poznáme, jaký ve sktuečnosti je.

2. Prach y – řekla bych, že toto úsloví je z moderní doby,, kdy velkou roli hraje mít dost peněz., Posunuly se morální hodnoty …

Peníze pomohou mohým dostat se do jiného světa, světa bohatých a mocných. Ale je třeba se zamyslet, jak mnozí k penězům přišli. Ten, kdo má peníze, může, ale nemusí být slušný člověk, může, ale nemusí být šťastný, především tehdy, když peníze nezískal poctivě. Těší ho, že mu jiní závidí …

Je pravda, že bez peněz je život složitější, jenže mnohým na nich záleží víc než v minulosti. JAle za peníze nejde koupit štěstí, opravdové vztahy mezi lidmi.

Stejně tak elegantně oblečený jedinec může být „buran“, zastírat svou hloupost, aroganci atd. . Člověk v obyčejných šatech nás může obklopit láskou, přátelstvím, moudrostí atd.

Je důležité být sám sebou, chovat se slušně, nepřetvařovat se, dodržovat pravidla morálky, . neposuzovat jiné podle oblečení a podle množstív peněz, ale podle charakteru …

Další odpovědi
quentos

Protože žijeme v povrchní a pokrytecké společnosti, u níž šaty dělají „první dojem“ a která si ovlivnitelnost penězi nepřizná.

zjentek

šaty člověka nedělaj, Werich byl příliš v zajetí požitku, když tu hlášku zpopularizoval ..když seš hovado a v maskérně tě vystylizujou, zůstaneš hovadem, i když už to nikdo nepozná. Věšet by měli ty, kteří tě pak veřejně označej za člověka ..no ale protože tě už „nikdo“ nepozná a tudíž tě již nelze označit za hovado, viset by pak museli všichni ..takže fakt těžká odpověď na tvou otázku :o

marci1

„Dokavad jsme nahatý, od hlavy až po paty, nikdo neví kdo je chudý a kdo je bohatý. Podle kabátu se svět měří, lháři ve fraku každý věří, protože je to pravda odvěká, šaty dělaj člověka, kdo v hadrech čeká na štěstí, ten se načeká.“ Kéž by tak pánové Werich s Voskovcem věděli, jak dokonale a doslovně vystihli problém dnešní doby, kdy jeden druhého soudí ne podle toho, co má v sobě, ale pouze na sobě… A samozřejmě to platí i o penězích. Např. v bance, jak jinak se chovají k milionáři a jak jinak k důchodci, kterému chodí na účet jen důchod. A vůbec největší omyl lidí je, že musí mít jen drahé značkové věci a co nejvíce miliard. Ale to jim štěstí nezaručí, spíše naopak. Jak by bylo na světě krásně, kdybychom chodili nazí a nebyly peníze ! 🙂

ANGET

šaty jsou šaty tedy oblečení pro ženy … taneční šaty, večerní šaty a pod. Žena nebyla člověkem. Obelstila člověka ..... toho prvního no a pak to pokračovalo a aby se o ní a dalších jí podobným říkalo, že jsou to člověci taki to takhle vymyslela …

já vím – lidé – člověci se neodvážila používat, protože člověk je? a byl jen jeden …

anonym

Protože i bohatý buran zůstane buranem…
Ale když je dobře (přiměřeně dobře) oděn, není to – aspoň na první pohled, patrné.
😉