Mirdas

Proč se říká že pštros strká hlavu do písku ?

Přestože tomu tak není ?

Nejlepší odpověď
Funna

Báchorka, která má základ v tom, že pštros požírá větší oblázky a větší kamínky a lidé ho často vidí s hlavou skloněnou, kdy se prohrabuje v nějakém nánosu…

Další odpovědi
anonym

Jestli jde o rčení :nevidím zlo – neslyším zlo.

gecco

Protože to tak (vy)líčili starověcí pozorovatelé – a přestože to není pravda, je to tak ´kouzelný´ mýtus – že se udržuje v povědomí…

A pštros zatím je žere nebo něco k snědku hledá…
😉

dudu

Nikam hlavu nestrká. Pokud tuší nebezpečí skloní svůj dlouhý krk aby nečněl nad terénem.