dust8

Proč se říká, že má někdo po ptákách?

Už mi to bylo i párkrát řečeno, ale pak jsem se raději ujistil a opravdu jsem vlastníkem jednoho ptáka. Nikdo mi jej neusekl, neukradl atd. ;)

Odpovědi
zjentek

Já nevěřím. Tady se vyjadřuješ podobně jako Sůwa, Mamba či třeba Bohemica, takže je dost dobře možný, že ptáka nemáš VŮBEC, žejo. Slovo jako důkaz nestačí.

iceT

To znamená, že ti někdo nebo něco ukončí plán nebo plán selže.
Například si koupíš pivo a doma ti ho žena vypije. Lze aplikovat téměř na jakoukoli situaci.