Anikitos

Proč se říká, že je ve vesmíru nulová gravitace?

Tělesa na sebe vzájemně působí o jakékoli velikosti a hmotnosti (a dokonce i vzdálenosti) – gravitace je všude.

Nejlepší odpověď
Kepler

Máš pravdu, nulová gravitace ve Vesmíru neexistuje. Maximálně se může stát, že se různé gravitace navzájem ruší. Pohneš se jinam a už to neplatí. Ze všech čtyř základních fyzikálních sil je gravitace nejslabší, ale řídí celý Vesmír.

Další odpovědi
aliendrone

Protože se zaměňuje gravitace se zemskou tíží (či obecně s tíží). Podle Alberta E. je gravitace vlastně zakřivením prostoročasu – a protože víme, že vesmír je zakřivený, tak nějaká VŽDY nenulová musí být úplně všude.

Edison

Nulová gravitace je spíše laický, neodborný výraz. Správně se používá mikrogravitace. A je prokázána například shlukováním krystalů cukru, čímž se navíc objevil princip vzniku shluků do větších celků, jako jsou balvany, asteroidy, planety…

Dochy

A víš, že ani nevím o tom, že by se to někde říkalo? Kromě toho že se to píše v článcích, které se proti tomutu neexistujícímu přesvědčení snaží bojovat.

Snad už na ZŠ se učí, že celá sluneční soustava drží pohromadě jen kvůli gravitaci. Ve vesmíru pouze můžeš dlouhodobě zažívat stav beztíže (tedy pokud by ses tam dostal)