Nikkol

Proč se říká, že je sova moudrá?

Nejlepší odpověď
chudst

Pamatuji si jeden citat – nevim, kdo ho rekl, a nevim, zda-li je skutecne v tomto zaklad, ale libi se mi: Sova je symbolem moudrosti, protoze i hlupak vidi za svetla, ale moudry clovek vidi i ve tme.

Další odpovědi
hanulka11

může to mít původ.....podle řecké bohyně moudrosti Athény, často zobrazované se sovou

Drap

To je zřejmě už od nepaměti. Sova byla symbolem moudrosti už u keltů, indiánů a nevím kde všude. A když budeme sovu pozorovat, tak se jen rozhlíží, dívá se těma velkýma očima........­...alespoň na mně působí jako by přemýšlela

lexx

takových nesmyslů je víc, jako že ježek nosí na hřbetě jablka a osel je hloupý, kočka falešná