dust8

Proč se říká, že je něco jako přes kopírák a né přes kopírku?

Nejlepší odpověď
Edison

Nebude to tím, že se to používá od dob existence kopíráku, kdy kopírky zdaleka neexistovaly? Použij mozek taky k něčemu smysluplnému.

Další odpovědi
Hufnágl

Toto rčení je z doby, kdy byl kopírák a tak se i ujal mezi lidmi.

Sabinagaz

Protože To Je tak dany

Ametyst

Kopírák je starý a levný vynález, který zná každý. „Přes kopírku“ by se neřeklo, ledaže „jako z kopírky“.