HarpPlayer

Proč se říká, že elektromobily jsou ekologické?

Vždyť tu elektřinu na jejich dobití stejně musí vyrobit uhelné či jaderné elektrárny, které životní prostředí znečišťují.

Nejlepší odpověď
Kepler

No, to taky nevím, máš pravdu. Jediný přínos vidím v provozu ve městech, kde nezvyšují exhalace alespoň místně. Svůj smysl mají elektromobily jedině pokud jsou nabíjeny z ekologických zdrojů.

Další odpovědi
Lucijej

Elektřina se také dá vyrobit ve větrné, vodní elektrárně nebo pomocí fotovolvaických panelů a hlavně při využívání prakticky nevznikají emise. Takže elektromobil je mnohem ekologičtější než auta na benzín nebo naftu.

Drap

Můžeš dobíjet třeba sluncem. Jaderné elektrárny taktéž životní prostředí neznečišťují, to může způsobovat pouze špatně uložený, následný jaderný odpad.

Lamalam

Pokud by byly nabíjeny z ekologických zdrojů energie, byla by to pravda. Ale tvrdit např. o fotovoltaice, že jde o ekologický zdroj, je nesmysl a velký humbuk pro neznalé. Každý kdo ví, jak se vyrábí a rafinuje křemík pro výrobu FV článků, potvrdí, že energetické a tím i ekologické nároky jsou ohromné.

dubraro

Protože jejich výfuk je stovky kilometrů daleko v nějaké elektrárně.

dědapetr

Jen provoz vozidla je ekologický,ale jeho likvidace už ne.

Klaproth

Říkají to jenom hlupáci, kteří nikdy neviděli uhelnou elektrárnu a povrchový důl.

Kepler

Lamalam: ano, můžeme mluvit pouze o zdrojích neekologických, nebo ekologičtějších. Ekologický není žádný.