Miroslavst

Proč se říká? Vysvětlíte mi to?

Brno je zlatá loď, za děvčaty z Brna choď,.....
Vždyť nejen v Brně jsou hezká děvčata, tak proč zrovna do Brna?
Jak to vzniklo, proč se to tak říká?

Nejlepší odpověď
FOG

Snad Ivan Mladek v jeho pisnicce.

Další odpovědi
quentos

jde o verš z jedné písničky, který tímhle způsobem zlidověl. Hudbu i text napsal Ivan Máldek. Autorovu zkušenost mohu potvrdit, v Brně a na Moravě vůbec je jich totiž nezvykle velká koncentrace
Doplňuji:
*Mládek, překlep, ale rozumíme si

Zdroj: mladek.nespi.cz/in­dex.php?m=show&­idpisne=17

Děda Louda

Jde o úryvek z písničky všeumného recesity a humoristy Ivana Mládka.
Uznej, že Valašské Meziříčí nebo Kropáčova Vrutice by nebyly v textu písně tak nosné.