Markdragon

Proč se říká „vlk samotář“, když vlci žijí ve smečkách?

Nenapadá mě žádná logická odpověď. Chápu, že existují i vlci „samotáři“, ale i ti se snaží co nejdříve přidat do nějaké smečky nebo založit vlastní.

Nejlepší odpověď
arygnoc

vlci žijú vo svorke (smečce), kde vládne hierarchia.
takmer v pravidelných intervaloch prebieha boj o vedúce postavenie, podriadený samec vyzýva alfa samca na súboj (nie naopak).
ak vyzývateľ vyhrá a bývalého šéfa nezabije, bývalý alfa samec je zo svorky vyhnaný.
stáva sa z neho vlk samotár, ktorý je voči okoliu nevraživý a je pre okolie i nebezpečný (tudíž pre ostatných „podivín“).

Další odpovědi
marci1

Smečku opouštějí mladí vlci mezi 1–3 roky života, i když jsou případy, že i 5 let staří vlci zůstávali u svých rodičů. Hledají si partnery a pokoušejí se založit smečku vlastní. Existují i vyjímečně vlci samotáři, nebo vlk a vlčice žijí spolu v páru, nikoliv ve smečce. Většinou ale žijí ve smečce, která čítá 20, vzácně i 50 jedinců.
Wiki