Proč se říká úsloví „velký kulový“?

Necyklopedie je asi v tomto případě špatná, co myslíte?
http://necyklo­pedie.wikia.com/wi­ki/Velk%C3%BD_ku­lov%C3%BD

Nejlepší odpověď
annas

Proč se říká? Záleží na tom, jak je kdo slušný, zda mluví vulgárně, především tehdy, když jde o náznak něčeho ošklivého…

Slovník nespisovné češtiny od kolektivu autorů vysvětluje původ tohoto sousloví, nikoliv úsloví, takto:

Kulový – výraz převzatý z romštiny z výrazu khulo „výkal“.
Užívá se vulgárně jako lejno, hovno, častěji ve významu odmítnutí.

Ví o tom kulový a poučuje.

Necyklopedie samozřejmě nevysvětluje původ slov, už jsem zmiňovala jednou, že má pobavit, ale často ironizuje atd. Nečtu ji.

Další odpovědi
anonym

Opakuji znova ..Jugar neumí číst.NIKDE jsem nepsal, że jsem důchodce, stále jsem NEZAMĚSTNANÝ těch 10 měsíců to už vydrżím, než mně bude živit Jugar.A takovýto bl…ec to nějak nemůže pochopit,že za komunistů už bych byl dàvno v důchodu.To TENHLETEN za…ný režim mně nutí dělat déle a vydírá mně.

Dochy

Necyklopedie není špatná snad v žádném hesle…
Je dobrá, možná až výborná…
…parodie 😉

anonym

Jugar -Jaký kulový?Baterku do hodinek jsem sehnala v 19.00 v galerii Šantovka jupííí…

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.