RyuzakiKate

Proč se říká „slejzat se jak švábi na pivo“?

Dohledala jsem se, že se prý švábi odněkaď dali vyhnat tím, že se navábili na pivo, ve kterém se pak utopili, ale že to trvalo strašně dlouho. Přijde mi to divný, švábům snad chutná či voní pivo…? A proč by se plýtvalo pivem zrovna takhle?!

Nejlepší odpověď
annas

Šváb se pvažoval za obtížný hmyz v domácnostech. Když je chtěli v domácnsti vyhubit, nalil jim někdo do misky pivo. objevili se u něho postupně, neorganizovaně, třeba po jednom, nikoliv všichni najednou.

Vydrží prý dlouho bez tekutiny, takže se možná „přepili“ a utopili.
Zřejmě alkohol v pivu byl pro ně účinný a pivo jim chutnalo.

Další odpovědi
gecco

Toho piva stačila troška – a slejzali se, no, jako chlapi v pátek po šichtě do knajpy..
😉