Proč se říká pozdnímu létu „Babí léto“?

Nešlo by „Děďí léto“?

Nejlepší odpověď
Bunnik

Během babího léta lze často pozorovat volně se vznášející pavučiny drobných pavouků, které lidem v minulosti připomínaly šedé „babské“ vlasy. Odtud pochází název tohoto období.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ba­bí_léto

Další odpovědi
VampGirl

V pozdním létě vzduchem létají drobné pavučinky. Lidem připomínaly šedivé vlasy starých žen, proto tohle období nazvali Babím létem. Vlastně by pozdní léto klidně Dědím létem nazvat šlo, muži mají ve stáří také šedé vlasy… 😁

Miroslavst

Protože když je léto a horko, tak já osobně slyším nadávat jen ty babky, jak je to hrozné.
Proto, až léto poleví a těm babkám je příjemně, je to pro ně to babí léto.
Dědkům je to jedno, ti sedí v chládku v hospodě na pívu.

anonym

protože v létě chodí v plavkách a obnažené slečny a mladé paní,až jím začne být zima můžem přijít na řadu my ty starší a nebudeme se muset stydět že nás budou pánové porovnávat proto babí léto