hanulka11

Proč se říká platidlům peníze?

Nejlepší odpověď
annas

Proč se židli říká židle?

Nedá se jednoznačně odpovědět. Zavedení peněz jako prostředku měny předcházela přírodní platidla, od mušlí po drahé kovy, která měla i svoji vlastní užitnou hodnotu. Peníze začínají ražbou, která měla zaručovat váhu a ryzost dané mince jako kousku kovu.

Bylo třeba pomocí něčeho porovnávat směnu obilí třeba za ovci.

O vývoji peněz na:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/His­torie_pen%C4%9Bz

Další odpovědi
anonym

Možná to má základ v latinském „pecunia“?
Pecunia non olet