proč se říká:píšeš,nebo mluvíš jako Hotenthot?

kdo to vůbec byl?

Nejlepší odpověď
ReHu

hloupě nebo nesrozumitelně mluvící člověk, hlupák, tupec, barbar (podle starších představ o Hotentotech, černošském kmeni Khoinů v již. Africe)
Doplňuji:
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/ho­tentot

Další odpovědi
Miroslavst

Hotentot (ang. Hottentot)
Název jednoho z černošských kmenů v jižní a jihozápadní Africe. Označení „hotentot“ má pejorativní (hanlivý) význam. Oficiální označení kmene je Khoinové.

bobánek

Myslím si že slovo hotenthot nic neznamená.Je to člověk který mluví rychle a není mu rozumět.