Proč se říká(píše) na „stará kolena“,když člověk má i jiné tělesné části?!

Nejlepší odpověď
annas

Stará kolena jsou synonymem pro stáří už od 14. století. Kolena věkem ztrácejí pevnost a pružnost, opotřebovávají se, takže slabost ve stáří je s nimi spojena.

Další odpovědi
hanulka11

no víš oni ty kolena jsou vlastně asi nejdůležitější jak tě jednou zradí je konec …takže to si myslím já …
jak máš v háji kolena ,je to už na prdlačku

Drap

Jsou samozřejmě i jiné části těla. Ale říkat na starou hlavu ? To každý pozná na první pohled, a kolena většinou bývají skrytá.