EMELOUN

Proč se říká: ,,Pes, který štěká, nekouše”?

Tohle už jsem slyšela x krát, ale dovolím si nesouhlasit. Proč se to říká a co si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
elkon

Citace: přísloví „Pes, který štěká, nekouše“ se většinou používá ve smyslu sdělení, že člověk tvářící se zle, nemusí být/ nebývá tak zlý, jak vypadá. Dalším významem je, že nepřátelské vystupování bývá pouze způsobem zastrašování ze strany osoby, která ve skutečnosti nemá sílu, aby hrozbu provedla.

Další odpovědi
Drap

Pes, který štěká, opravdu nekouše, ani nemůže. Při štěkání má čelisti od sebe a při kousání je musí mít stisknuté. Takže toto je pravda. Ovšem pes může štěknout a hned potom kousnout anebo opačně.

Ametyst

Ono se toho říká. Život je už tak složitý, že se lidé snaží na kdejakou situaci napasovat nějaké moudro nebo přísloví, aby si tím vyrobili škatulky a vyznali se vůbec v tom chaosu, co se kolem nich děje. A hlavně co do nich denně valí zprávy. Moje zkušenosti se vůbec s příslovími nepotkávají. Jen zírám, jak je někteří lidé snadno papouškují. Asi mají rádi ty zjednodušující škatulky.

zjentek

Jde o deal. Prostě když se snažíš varovat, neplánuješ ublížit, chápeš? Ta výhružná gesta zvířat jsou vlastně varováním, čili takové dohoda. Horší je to bez nich, to pak kolikrát ani nevíš, odkud, jak a proč drama přišlo a máš to za sebou.

Datel1

Ten který je zakouslý páníčkovi v hýždi má plnou hubu a tudíž nemůže štěkat. Ten který štěká si teprve hledá vhodné místo k zakousnutí.