mistia

Proč se říká párátko,když s ním nic nepárám ?

Nejlepší odpověď
tom004

Kousky jídla, které uvízly v zubech, odstraňovali lidé od nejstarších časů pomocí různých špičatých předmětů. Ovšem skutečné párátko je doloženo až ve starověkém Řecku. Nazývalo se odontoglyfon a zhotovovalo se ze dřeva, brku anebo i z kovu. Párátka používali i staří Římané. Nejoblíbenějšími byla párátka z voňavého dřeva stromů, které rostly na ostrově Chios v Egejském moři. Různá šťourátka znali lidí i ve středověku.

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/leonar­do/historie/_zpra­va/intimni-historie-pece-o-zuby--411090

Další odpovědi
coco

No jestli máte na mysli zubní párátko,tak to by mělo být spíše špárátko nebo šťouradlo.Ale existuje krejčovská pomůcka,která se taktéž nazývá párátko a s tím se párají stehy.

Já...

Já se domnívám, že s párátkem se přeci PÁRÁ v zubech, nee???