SanJay .

Proč se řiká o Rusku že to neni stát, ale životní styl ?

Nejlepší odpověď
Agneta

Tak když se to „řiká“ (pražsky „i“), tak bych to měla vědět…ale asi se to „řiká“ jen někde v ateliéru, a ten, co ti to „řikal“ umí malovat, nebo sochaří?:DDD

Další odpovědi
annas

„Rusko není země, ale styl života“ – slova, která se šíří v internetových vtipech. Neslyšela jsem je ale z různých informací na netu chápu úsloví tak, jak jsem napsala.

Styl je způsob života, takže se Rusko posuzuje podle životního stylu, který je pro určitou zemi a generaci typický Např.

  1. Rusko je totiž nejen velká země, ale také poměrně specifická, v jistých oblastech snad dokonce uzavřená. Rusové moc nepoužívají Facebook, protože mají své vlastní, ruské sociální sítě, metalové skupiny neříkají nic světu, jsou určené jen pro ně.
  2. Stejně tak jejich východní styl prezentují pánská krajková tanga a boxerky s jemným úpletem a vzorečkem. „Mužství“ se bude potit v síťovce a bude jemně přes kalhotky prosvítat.
  3. Další – představitelé zakázali Wagnerova Tannhäusera v novější úpravě. Takže jakésí puritánství je projev autoritářského stá­tu.
  4. Způsob jízdy, opilství atd., různá vyobrazení na YU a reklamách jsou drastické. Atd.

Takže to i ostatní skutečnosti vypovídají o určitém stylu.

Domnívám se, že tyto jevy vycházejí z toho, že se Rusové museli museli přizpůsobit novým pravidlům a zákonům .Zvykli si na totalitní režim, takže jejich životy se jeho zánikem změnily .Starší lidé teskní po sovětských časech, kdy bylo všechno dané a předvídatelné. Přišli o sociální jistoty, ztratili výhody socialistického státu. Ale domnívám se, že určitě nemají výhody západního světa. Nechápou, jaký je rozdíl mezi životem v Rusku a na Západě. I když střední vrstvy se přizpůsobují západnímu stylu. Stejně tak mladá generace žije jiným stylem.

Rusko chce zřejmě směřovat do Evropy jako car Petr Veliký, proto za jedinou cestu zřejmě považuje ten starý a vyzkoušený systém s jediným vládcem.

AndysekCze

Na tuto otázku ti asi neodpovím, ale o Rusku se spíš říká že je tam možný všechno ;) .

Putin

Začalo se to říkat na internetu pod zábavnými videi z Ruska. Samozřejmě proto, protože jsou ty blbosti, které tam dělají, naprosto odlišné od ostatních států. Více tam riskují atd … 🙂

ivosek2

však to je pravdivá sranda :D

lexx

kde se to říká ? nějaký odkaz nebyl by ?