proč se říká:nechovej se jako zvíře?

přitom zvířata se chovají pudově,neznají zášt,závist,zabíjí jen pro hlad a v sebeobraně?

Nejlepší odpověď
ReHu

Já to neříkám, připadá mi to jako urážka zvířat.

Další odpovědi
quentos

naráží se tím na absenci rozumu v jejich chování. Jenže háček je, že ten rozum občas nadělá víc škody než užitku.

ten který je

Protože si člověk myslí že je pánem tvorstva.Člověk,te­dy ten moderní je tvor který ztratil veškeré pouta s přírodou.Snad ještě pár domorodců z Amazonie nebo z Papui-Nové Guineye rozumí zákonům přírody.

Toruk

Asi ti rozumím co chceš říct a souhlasím, že zvířata nejsou o horší než lidi… nicméně asi ani naopak. Např. kočka dokáže mučit svou oběť- než myš sní pěkně si s ní „pohraje“- probodá ji svými drápky i pokouše a „hraje si“ s ní poměrně dlouho, než ji sežere. Vraždy a kanibalizmus v opičích tlupách nejsou vzácné. Pavouk samice sežere svého druha… Nejsou ani horší, ani lepší.