Proč se říká „Na svatýho Dyndy“?

Proč se to vlastně říká? Existoval někdo s tímto jménem? Proč to vzniklo atd?
Doplňuji:
drap: jo kdyby mmi ta lišta fungovala, tak ráda :/

Nejlepší odpověď
Drap

Použij někdy šedou lištu a najdeš spoustu odkazů. Dozvíš se vše .
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-rika-na-svateho-dindy-diky

Další odpovědi
anonym

AngiShy, zde mi annas odpovídala na stejnou otázku:

Řekla to krásně a dovolím si její odpověď zkopírovat:
Až budou slepice nosit čepice,
až budou myši od koček dostávat vánočky,
až budou želvy závodit v běhu se lvy,
až budou hrušky růst na jedli, aby se veverky najedly,
až bude prase nosit cop a stromy hopsat hop, hop, hop,
až budou kapři zpívat árie o tom, jak poletí až do tramtárie,
až budou v létě Vánoce a ve dne tma a dneska bude jindy,
bude mít svátek svatý Dindy.

Pan Nikdy – až naprší a uschne, až se objeví modrý měsíc, zvony, které samy nebijí, až žabám narostou vlasy, až raci budou pískat na horách, až kaktus vyroste na dlani, až budou mít slepice zuby – nekonečné čekání, které nemá budoucnost. Užívá se i v jiných zemích…

http://www.no­vaskolabrno.cz/da­ta/sections/170/Kl%C3%­AD%C4%8D%20ke%20cvi%C4%8­Den%C3%ADm%20z%20U%C4­%8CEBNICE%20%C4%8Ces­k%C3%BD%20jazyk%203­.pdf

cochee

Nikdo takový nebyl – prý to vzniklo jen kvůli rýmu ve starodávném rčení: Na svatého Dyndy – nebude to nikdy 🙂

annas

Ad Dědvševěd. Děkuji za vložení říkanky, Zapomněla jsem na ni. Připomněla jsem si, že jsem ji kdysi vložila Miroslavstvovi. Ale už si nevzpomínám, kde jsem k ní přišla.