bolak

Proč se říká masožravejm rostlinám masožravé, když žerou jenom hmyz?

To mi řekni…

Nejlepší odpověď
Lucijej

To je co :D a ještě k tomu ani ten hmyz bezpodmínečně žrát nemusí, mají ho jen na přilepšenou, ale klidně se bez něj obejdou.

Masožravky nebo hmyzožravky – oba dva názvy jsou v pořádku, jen ten první je víc všeobecnější – však taková Adéla klidně sblajzne klidně člověka ;o)

Další odpovědi
hanulka11

ale také se jim říká hmyzožravé… jen se zeptej pěstitelů co je pěstují – oba názvy jsou použitelné

Lukasy

Hmyz žerou mucholapky jinak jsou masožrave kytky ktere sni třeba žábu .

Drap

A hmyz neni z masa ? Ten je ze sádry ?

Tul.en

Těm se říká mucholapky…ma­sožravky říkají ti lidé, kteří to nerozlišují / myjí zakomplexovaný název masožravka, pro všechny druhy.