Proč se říká lehká děva, když má i 100 Kg, některé i víc?

Nejlepší odpověď
Drap

Podle lehkých mravů. Nikdo ji nebude převažovat a žádná z nich si ani osobní váhu nenosí.

Další odpovědi
annas

Přídavné jméno lehký má několik významů od malé váhy, přes lehký trestný čin atd. až k výrazu lehkomyslný, lehkovážný.

V tomto posledním významu se užívá i pro lehkou děvu, dívku, ženu.

"Je podvodnice a k tomu lehká ženská; představ si, že láká ze starších pánů peníze pod slibem manželství. ( prostitutka) – .K. Čapek

Snad si nemyslíš, že jsem dělala lehkou? (nevěstku) – E. Vachek

led

Ľahká dievka ľahko povie „ano“, máte pravdu, nezáleží na „tonáži“ ale na…

marci1

Lehká děva=lehké mravy=těžké prachy ! 🙂

anonym

Drape, prosím, mohl bys nominovat annas?

Drap

Rád bych ale dal jsi nominaci ty a tím otázku uzamčel. Nikdo další nominovat nemůže. Příště spěchej pomalu.

anonym

Annas promiň, Drapa mi nelze opalcovat, tak mu dám nominaci, ta není omezená.

annas

Díky. Není třeba se omlouvat. 🙂