Avatar uživatele
Kamišák

Proč se říká Jížní Americe Latinská Amerika?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, Banán88, anonym před 2442 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Proč? Protože byla převážně kolonizována latinskými (románskými) národy, především Španěly a Portugalci, kteří zde šířili románské jazyky, které mají původ v tzv. vulgární latině..

Pro ověření
http://www.geografie.webzdarma .cz/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Banán88

Latinská Amerika je souhrnné označení pro americké země, kde se mluví španělsky, portugalsky nebo francouzsky. Je to proto, že všechno to jsou románské jazyky na latinském základu. Státy, kde se mluví jenom španělsky se nazývají též Hispanoamerika, pokud přičteme Brazílii (portugalština), tak ji nazýváme Iberoamerika podle Iberského (Pyrenejského) poloostrova, pokud připočítáme i francouzské kolonie (Fr. Guyana, Martinik,...) máme tu Latinskou Ameriku. Obecně se dá říct, že Latinská Amerika je od USA na jih, ale nepatří do ní např. Surinam, Guyana, Jamajka a další země, kde se mluví anglicky nebo holandsky.

http://www.ontola.com/… snad to tak je :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MK44

Jen doplním, že uvedené pojmy se nepoužívají jednoznačně. Jako Jižní Amerika se myslí někdy vše na jih od panamsko-kolumbijské hranice, někdy od panamského průplavu. Latinskou Amerikou se někdy myslí vše na jih od Ria Grande na hranici Mexika a USA (tedy střední a jižní Amerika), někdy jen ty americké státy, kde je úředním jazykem španělština a portugalština, někdy i francouzština - tedy jazyky, na jejichž vzniku v Evropě se výrazně podílela latina. A někdy není zcela jasné, co měl "básník" na mysli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Už se to zde řešilo mnohokrát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
setapouch

K cemu tu ten naseptavac je? http://www.odpovedi.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Cestování