Altair-AC

Proč se říká „helfnout“ a ne „helpnout“, když je to od slova help?

Nejlepší odpověď
marci1

Helfnout není z angličtiny, ale z němčiny. 🙂
http://www.slan­gy.cz/SNC_Pred­mluva.html

Další odpovědi
annas

Říká se i helpnout, tvar, který se objevil až s rozšířením angličtiny.

K nám se slovo hlefnout dostalo dříve z němčiny z helfen – pomoci.

Tvar helpnout patří do slangového slovníku současné mládeže . V Google je možné nají 1000× výraz helPnout x asi 740 tvarů helFnout.

Takže začíná anglický vliv převažovat, především u mladé generace.

Používá se významu píchnout, pomoct.
-----.
Původ slova help je indoevropský ze základu kelp. Objevilo se v anglosaských jazycíh, převzetí se přízplsobilo hláskovému systému.i.

Podle SNČ a Rejzkova slovníku.

ivzez

Helfnout není odvozeno od anglického help,
ale od německého slovesa helfen (pomoci/pomáhat).