Proč se říká chytrý mobil?

Vždyť je to jen stroj na třídění nul a jedniček.

Nejlepší odpověď
www

Začalo se tak říkat prvním mobilům s OS (operačním systémem). Současně s tím pak vznikl pojem „hloupý mobil“, tedy bez OS.
Doplňuji:
Mám hloupý mobil a net, aplikace, mp3, video, rádio.. vše mobil zvládá. Nemá však OS.
MK se mýlí 😉.

Další odpovědi
Michal Kole

Asi proto, že umí víc než jen telefonovat a psát SMS.

Lze do něj nainstalovat různé aplikace

Damiana

Podle SCZ:
Smartphone
Česky: chytrý telefon. Obecně se jedná o mobilní telefon, který má pokročilé funkce a možnosti. Většinou je vybaven některým z pokročilejších operačních systémů a programy a tím i jeho funkce lze rozšiřovat, doinstalovávat samotným uživatelem. Obecně chytré telefony mají např. internetový prohlížeč, podporu čtení e-mailů, multimediální přehrávač, podporu synchronizace s počítačem – dnes ale tyto funkce pronikají i do ostatních (levnějších) telefonů. Smartphone telefony se většinou vyznačují kratší dobou výdrže na jedno nabití baterie, to je způsobeno větší energetickou náročností jejich operačních systémů.

Mapel

Strojům, které umí pouze jedničky a nuly se říká počítače. Umí s těmi 1 a 0 pracovat, tak rychle, že jim obyčejná kalkulačka nestačí. Aby jej uměli využívat, tak potřebují právě operační systém a potom je už ten stroj chytrý, ke kterému můžeš připojit různé programy, které umí vyhledávat informace, připojit se na internet atd. Proto chytrý mobil – má operační systém.