Amie

Proč se říká „Bordel jako v tanku“?

Od mého dědy vím, jilokož byl voák, že v tanku musel být přesný pořádek a vše na svém místě. Nejen aby se to našlo, ale hlavně aby se nic nepoškodilo. Proč se tady říká, že tu je „bordel jako v tanku“? Nevím jestli se to použáví často, každopádně od našich to slyším každou chvíli.

Nejlepší odpověď
Drap

Ten kdo byl někdy v tanku, který je v provozu, tak pochopí. Možná, že u dnešních tanků je situace trochu jiná, ale u těch starších typů, i když mělo vše své místo, tak v tak stísněném prostoru, byl jednak velký hluk, sposta nečistot, hodně mastnoty atd. Zkrátka vypadalo to dosti neutěšeně.

Další odpovědi
Damiana

To sice ano, ale když se tank rozjede do terénu a poskočí na pořádných výmolech, tak se všechno zpřehází a semele na jednu hromadu. Odtud to přirovnání.

briketka10

to je okopírovaná SMS, ale to se říká abys měla doma pořádek tak si ukliď..

DOMA BORDEL JAKO V TANKU, KAM MÁM DÁT TU KUPU DÁRKŮ? AŽ SI DOMA UKLIDÍŠ , MOŽNÁ NĚCO UVIDÍŠ JEŽÍŠEK

Jikra

Přesně jak píše -Drap- plus po cvičeních a střelbách všude po podlaze hilzny (vystřílené nábojnice) z kanonu a kulometů. No zkrátka bordel.