Proč se říká…

… tady zdechl pes ?!

Nejlepší odpověď
annas

Vypráví se legenda., i když to mohl být jinak. Původně šlo o mrtvého psa.
Již Egypťané milovali psy a zacházel s nimi s úctou. Mrtví psi byli uloženi v rodinných hrobkách. Jejich majitelé si museli oholit hlavu kvůli smutku, který za psy drželi. Takže, kde byl mrtvý pes, tam se dodržoval klid, nic se nedělo.

Z několika anglických zdrojů.

Další odpovědi
hanulka11

je tu mrtvo, ani psovi nikdo nedal nažrat

jmhad

Já bych si to vysvětlil poněkud logicky,protože má pejska,který štěká na vše,co se hýbe.A ten pes je v naší uličce u každého domečku,což je na vesnici či malém městě normální.Řekněme od doby,kdy si člověk psa ochočil.A když tam půjdu a žádný z těch voříšků se neozve,tak na to budu asi reagovat " tady chcípl pes" – žádný neštěká.