sportak

proč se řídíme západem a ne mozkem ?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je opravdu nejasná…

Jinak západ je jedna ze světových stran. Máte-li na mysli západní země, pak jde o Západ.

V minulosti se stalo chybou přerušení vazby se Západem a příklon k Východu.

Člověk má mozek, tím myslí, hledá řešení , ale které je to správné … často těžká odpověď…

Další odpovědi
odpomass

Jako proč jdeme spát se západem slunce? Slunce = energie, slunce = lepší podmínky pro práci apod., proto je lepší spát ve tmě = v noci… ;)

anonym

Protože si Češi neumějí vládnout sami.Nejdříve jsme lezli do zadku Východu a nyní Západu.Naši představitelé si nedokážou připustit, že něco bylo lepší v minulosti a tak ji šmahem odsuzují, místo aby převzali to lepší z minulosti a to lepší ze západních zemí a udělali nějaký svůj model společnosti.
Takže jsme takoví ode zdi ke zdi.

zjentek

protože řídit se mozkem= být chytrý, být chytrý= postarat se o sebe sám, postarat se o sebe= nepotřebovat „je“, nepotřebovat „je“= být nežádoucí. Zkus se řídit mozkem- nevyráběj peníze a neutrácej je. Přestaneš živit darmožrouty a budeš šťastný. Nežádoucí pro spol., ale šťastný. A až u sebe začne každý, pak budeš i žádoucí.
Doplňuji:
pro ty,kteří se přihasí s moudrem, že bez práce bude chaos:
Jsou 2 modely lidí- ti, co umí pracovat a ti, co chodí do práce

anonym

Otázka vyžaduje doplnění. Takhle je příliš obecná.
Není ale pravdou, že ze „Západu“ jsme všichni celí vyřízení. Jsou záležitosti, kdy stojí za to v lecčems si vzít příklad ze Západu, jiné záležitosti je dobré vnímat a poučit se z nich z Východu , ale nutné je zůstat sami sebou.

Drap

Nepochopil jsem, na co se ptáš !

Funna

ty se asi neřídíš ničím, protože wo co gou je jasné jen tobě…

mosoj

Od té doby co vzniklo EU se většina států Evropy řídí podle Německa.Německo má na dosah konečně to, čeho nedosáhlo válkami !! Ač s Klausovo amnestií nesouhlasím, co se týká EÚ má pravdu !!! Čas mu dá za pravdu a zase budeme říkat že já jsem tomu tehdy věřil. Jeho odstřelení je zinscenováno právě z tohoto pohledu.

jirkajirka

Když půjdu stále na západ tak přijdu z východu