Proč se řeholnici říká jeptiška?!

Odpovědi
hanulka11

zde jsou tyto tituly vysvětleny

Řeholnice (z latinského regula, pravidlo) je členka ženského církevního řádu, řehole.

Významově podobné slovo jeptiška (ze středolatinského abbatisa, abatyše) označovalo původně úžeji členku řádu žijícího v klášterní klauzuře a vyžadujícího takzvané slavné sliby, šlo tedy o ženský protějšek mnicha.[1]

Jako novicka se označuje žena, která ještě nesložila řádové sliby a na plnoprávné členství v řádu se připravuje.

Řeholnice se obvykle oslovuje jako „sestra“ nebo „ctihodná sestra“. Ženské řeholní společenství vede matka představená či – v některých řádech – abatyše

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%98e­holnice

anonym

Hanulko,přečti si otázku ještě jednou!