štamgast

Proč se ředitelským párkům říká ředitelské?

https://nakup­.itesco.cz/gro­ceries/cs-CZ/products/200102005­5339

elkon: to se netýká jenom Tesca, navíc jde o název výrobce.
Ostatním děkuji za smysluplné odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Také jsem si toho všimla a kroutila hlavou. Dnes jsem se podívala na jejich složení.

„Hovězí maso a vepřové maso 90%, Vepřové sádlo, Voda, Jedlá sůl, Konzervant: E250, Stabilizátor: E451, Dextróza, Škrob, Antioxidant: E316, Látky zvýrazňující chuť a vůni: E621 a E635, Zahušťovadlo: E414, Extrakty koření, Emulgátor E433, Jedlé kolagenní střívko“

https://nakup­.itesco.cz/gro­ceries/cs-CZ/products/200102005­5339

Určitě jde o reklamní tah, lidé si všimnou, že párky mají poměrně vysoké procento masa, proto už nebudou sledovat, že obsahují např. nebezpečné E 250 nebo 451.

Ostatní E můžete zjistit v odkazu.
https://www.fer­potravina.cz/ne­bezpecna-ecka

Pojmenování možná mnohé naláká ke koupi. Proč by ředitelé měli jíst lepší uzeniny než běžní lidé? Vyzkoušejí je. Možná.

Funna,

ředitelské párky obsahují nejen hovězí maso, ale i vepřové.
Takže odpověď je v tomto smyslu chybná.

Stejně i i jiného výrobce najdeme: hovězí maso 50 %, hovězí lůj 8 %, vepřové maso 40% atd.

Liší se jinými ingredienci, ale oba u edené druhy nejsou jen z hovězího masa.

http://www.mna­mustky.eu/index­.php?id_produc­t=28&controller=pro­duct

Další odpovědi
Funna

u párku tohle spojení slyším poprvé, ale běžně se za komančů používalo „ředitelské škvarky“…a byly to ty velké a kvalitnější s kousky masa a samozřejmě i dražší a nedali se moc sehnat, takže byly přeneseně jen pro ředitele (kteří měli známosti a prachy)…takže tohle asi bude něco podobného…mají 90% hovězího masa, které je dnes dost drahé a cena 199 Kč/kg tomu odpovídá, tudíž je to „lepší“ zboží…

Kepler

Výrobce potřebuje zboží nějak ozvláštnit, naznačit vyjímečnost. Proto taky máme Císařské rohlíky (4,50), Královský sýr nebo pivo Primátor. Dělnické buřty by tolik netáhly, ledy že by byly za 50,–.

mosoj

Né… ředitelové je nežerou!

dudu

S tímto termínem – pojmenováním zboží jsem se setkával už za komunistů. Na firemní akce, významné události apod., byly neoficiálně dodávány párky mimořádné kvality. Dělo se tak s tichým souhlasem vyšších stranických orgánů. Běžný občan se s „ředitelskými párky“ mohl každoročně setkat při prvomájových oslavách. Za pětikačku tehdy obdržel chutný párek a dva křupavé rohlíky. Měl-li štěstí, v prodejně zeleniny pak i kilo banánů.